PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

Rata za alkohol do 30 września 2018r.

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2018 r. III raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego sporządził projekt uchwały
w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa zachodniopomorskiego ograniczeń i zakazów dotyczących eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwały antysmogowej”).

            Wśród najważniejszych założeń uchwały, znajduje się wprowadzenie od 1 maja 2019 roku zakazu stosowania węgla brunatnego, wilgotnej biomasy (np. drewna), mułów i flotokoncentratów węglowych oraz  paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu 0-3 mm wynosi powyżej 15%.  Po wejściu w życie uchwały w nowych budynkach można będzie montować kotły węglowe wyłącznie nowej generacji, a właściciele tzw. kopciuchów, czyli pieców niespełniających europejskich norm emisyjnych, będą mogli z nich korzystać tylko do końca grudnia 2027 r. Do tej daty kominki będą musiały zostać wyposażone w urządzenia zapewniające redukcję emisji pyłu.
W przeciwnym razie nie będzie można ich eksploatować.

            W ramach prac nad uchwałą Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczął konsultacje społeczne. Każdy ma prawo zgłaszać swoje uwagi do dnia 21 czerwca 2018 r.
Z projektem uchwały oraz jej uzasadnieniem  można zapoznać się na stronie internetowej: http://bip.rbip.wzp.pl/artykul/ogloszenie-o-konsultacjach-spolecznych-projektu-uchwaly-sejmiku-wojewodztwa oraz w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ul. Starzyńskiego 3-4, II piętro sekretariat w dniach roboczych w godz. od 7:30-15:00.

            Uwagi i opinie na temat zaproponowanych w projekcie uchwały ,,antysmogowej” zmian
oraz zakazów można również przekazywać za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, Plac Wolności 5, pok. 207 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

            Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Nowogard do czynnego udziału w konsultacjach.