images/2018/06/07_Dzien_Dziecka_NDK/
W czwartek 7 czerwca br. na scenie Nowogardzkiego Domu Kultury, odbyło się widowisko pn. „Rodzice Dzieciom”. Pokaz sceniczno-muzyczny przygotowany został głównie przez rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia w NDK z okazji niedawnego Dnia Dziecka. 
Przed występami, uczestniczący w wydarzeniu: burmistrz Nowogardu Robert Czapla wraz z dyrektor domu kultury Anetą Drążewską i jej pracownikami, rozdawali dzieciom i przybyłym na wydarzenie rodzicom t-shirty promujące Nowogard.

Następnie, po przywitaniu i słowie wstępu rozpoczęto widowisko. Kilkutygodniowe próby zaowocowały, ku uciesze dzieci i samych rodziców, niemal godzinnym show. Występy zapowiadane były przez czteroosobowy zespół prezenterów, w konwencji popularnej stacji radiowej. Tańcem i śpiewem w ludowych strojach zainicjowały występy na scenie "Wesołe Kokoszki". W kolejnej odsłonie prezenterzy "Radia Nowogard" zapowiedzieli walc w wykonaniu rewelacyjnej pary młodych tancerzy. Ci sami tancerze, wystąpili też w równie wirtuozerskim wykonaniu tanga. Dla swoich pociech wystąpiły, w konwencji szant "Wesołe Sardynki" oraz "Zakopianki" w rytmie disco polo. Ponadto, prowadzący "radiowcy" przygotowali dla najmłodszych, wywiad na żywo z Justyną Sawicką. Po nim, pochodząca z Nowogardu artystka, na scenie wraz z córką, zaśpiewała jedną ze swoich piosenek. Bodaj najbardziej spektakularny występ zaprezentował zespół pn. "Gang Łowców Gwiazd". Na zakończenie widowiska burmistrz Nowogardu Robert Czapla podziękował za zaangażowanie rodzicom. Finalnie wszyscy uczestnicy wydarzenia ustawili się do wspólnego zdjęcia w koszulkach promujących miasto Nowogard. (bs. fot.bs /nws)