Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

2018/05/15_Warynskiego_silownia
We wtorek, 15 maja br., burmistrz Robert Czapla spotkał się z Renatą Stasiak, z nową Prezes Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowogardzie. Była to odpowiedź na zaproszenie burmistrza odnośnie spotkania, które zostało złożone 19 kwietnia br., po wyborze nowego Zarządu oraz nowej pani Prezes.

W czasie spotkania Prezes PZERiI poinformowała włodarza gminy o planach, a także pomysłach na ożywienie Związku na terenie naszej gminy. Ze strony burmistrza padła zaś deklaracja pomocy, w tym również tej finansowej dla Związku we wszystkich podejmowanych w przyszłości przez nich aktywizacjach.

Po tym spotkaniu, burmistrz Robert Czapla, prezes Renata Stasiak i radna Anna Wiąz,  udali się na teren siłowni zewnętrznej przy ul. L. Waryńskiego. Na wniosek mieszkańców, którzy korzystają z siłowni, został bowiem dokupiony i zainstalowany dodatkowy zestaw urządzeń do ćwiczeń na otwartej przestrzeni. Za kwotę 17.524 zł dokupiono sprzęt, w tym m.in.: pajacyk, prostownik pleców, ławka z rowerkiem, jeździec i narciarz.

- Siłownia ta jest ogromną atrakcją i chętnie z niej korzystają mieszkańcy w różnym wieku. Cieszy mnie ten fakt i z wielką radością spełniłem prośbę osób korzystających z niej, aby dostawić kolejne elementy. W sumie dostawiliśmy trzy podwójne, czyli w sumie 6 nowych części, z których będzie mógł skorzystać każdy. - powiedział burmistrz Robert Czapla. (ps)