2018/05/15_Warynskiego_silownia
We wtorek, 15 maja br., burmistrz Robert Czapla spotkał się z Renatą Stasiak, z nową Prezes Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowogardzie. Była to odpowiedź na zaproszenie burmistrza odnośnie spotkania, które zostało złożone 19 kwietnia br., po wyborze nowego Zarządu oraz nowej pani Prezes.

W czasie spotkania Prezes PZERiI poinformowała włodarza gminy o planach, a także pomysłach na ożywienie Związku na terenie naszej gminy. Ze strony burmistrza padła zaś deklaracja pomocy, w tym również tej finansowej dla Związku we wszystkich podejmowanych w przyszłości przez nich aktywizacjach.

Po tym spotkaniu, burmistrz Robert Czapla, prezes Renata Stasiak i radna Anna Wiąz,  udali się na teren siłowni zewnętrznej przy ul. L. Waryńskiego. Na wniosek mieszkańców, którzy korzystają z siłowni, został bowiem dokupiony i zainstalowany dodatkowy zestaw urządzeń do ćwiczeń na otwartej przestrzeni. Za kwotę 17.524 zł dokupiono sprzęt, w tym m.in.: pajacyk, prostownik pleców, ławka z rowerkiem, jeździec i narciarz.

- Siłownia ta jest ogromną atrakcją i chętnie z niej korzystają mieszkańcy w różnym wieku. Cieszy mnie ten fakt i z wielką radością spełniłem prośbę osób korzystających z niej, aby dostawić kolejne elementy. W sumie dostawiliśmy trzy podwójne, czyli w sumie 6 nowych części, z których będzie mógł skorzystać każdy. - powiedział burmistrz Robert Czapla. (ps)