Szanowni Mieszkańcy Karska,

Budowa kanalizacji w Karsku planowana była już w roku 2012. Jednak te prace znacznie się opóźniły i dopiero teraz, po wyłonieniu operatora wodno-kanalizacyjnego w naszej Gminie i wybudowaniu sieci kanalizacyjnej w Warnkowie, można było ponownie wrócić do tej sprawy.

W roku ubiegłym w Karsku odbyły się konsultacje i wówczas większość z Państwa opowiedziała się za budową kanalizacji w Karsku. Inwestycja ta uwzględniona została więc w umowie partnerstwa publiczno - prywatnego, którą Gmina podpisała ze spółką PUWiS. Obecnie trwają prace projektowe, natomiast budowa przewidziana jest w latach 2019 i 2020. Można powiedzieć, że wola mieszkańców została zrealizowana.

Niestety jednak ostatnio lokalna prasa (Dziennik Nowogardzki) wyraziła opinię, że: (...) potrzeby w Ptaszkowie powinny być priorytetem, przed kanalizacją w Karsku (...) (...) brak sieci kanalizacyjnej w Karsku nikomu tam specjalnie nie przeszkadza, nawet inwestorom, którzy budują tam intensywnie nowe domy. Wystarczy więc aby burmistrz zmienił w wykazie dla realizacji przez PUWiS inwestycję w Karsku na inwestycję w Ptaszkowie. Podobną opinię wyraził na jednej z sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie radny Krata, który wnosił o to, aby w miejsce kanalizacji w Karsku wykonać wodociąg do między innymi Ptaszkowa.

W związku z tym postanowiliśmy jeszcze raz zadać mieszkańcom Karska pytanie w tej sprawie:

  • Czy jesteś za wybudowaniem kanalizacji w Karsku?
  • Czy jesteś przeciw budowie kanalizacji w Karsku, aby za te pieniądze mógł być wybudowany wodociąg między innymi do Ptaszkowa?

W dniach 22-23 marca 2018 r., zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie. Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie badań ankietowych, przez upoważnione do tego osoby. Wyniki tych konsultacji będą miały charakter ostateczny i nie będziemy już więcej do tego tematu wracać. Szczegóły na stronie BIP

PRESS GLASS - to pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

 images/2018/03/03_Memorial/
W piątek, 2 marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Nowogardzie, odbył się V Memoriał im. Grzegorza Górczewskiego. W zawodach skoku wzwyż w kategorii dziewcząt i chłopców, w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, udział wzięło 7 drużyn ze szkół podstawowych (roczniki 2004 i młodsze). Rywalizowali uczniowie ze szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3 oraz SP w Wierzbięcinie, SP w Strzelewie, SP w Osinie i SP w Długołęce.

Turniej rozpoczęła przemową, nawiązującą do dokonań nieżyjącego Grzegorza Górczewskiego, dyrektor SP nr 2 Lidia Wiznerowicz – Gliwna. W imieniu burmistrza Roberta Czapli, życzenia udanych skoków przekazał zawodnikom także Szymon Pilipczuk z Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Wśród zaproszonych gości były m.in żona Grzegorza Górczewskiego - Róża i ich córka Marta. Tradycyjnie już, przed rozpoczęciem trunieju skoków, uczono minutą ciszy pamięć Grzegorza Górczewskiego.
Turniej prowadził nauczyciel wychowania fizycznego z SP nr 2 Jarosław Jesionka. Uczniowie rozpoczęli rywalizację od wysokości 80 cm, następnie tyczka podnoszona była co 5 cm do 120 cm (i kolejne wysokości co 2 cm - do wyłonienia zwycięzcy). Uczniowie skakali techniką dowolną. Każdy zawodnik miał trzy próby, trzecia nieudana eliminowała z dalszej rywalizacji. W klasyfikacji indywidualnej chłopców bezkonkurencyjny był Maciej Nowak ze szkoły w Długołece, który pokonał poprzeczkę ustawioną na wysokosci 142 cm. II i III miejsce zajęli odpowiednio: Mateusz Pisarek (SP nr 2) i Hubert Jadwiżyc (SP nr 3) - obaj skoczyli po 134 cm. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce zajęła Katarzyna Nagły (wynik: 124 cm) z SP nr 2; II miejsce Wiktoria Jurczyk (wynik: 122 cm) z SP nr 3, a III była Wiktoria Nagły (wynik: 120 cm) z SP nr 2. W klasyfikacji drużynowej chłopców wyniki kształtują się następująco: I miejsce SP nr 2, II miejsce SP Długołęka, III miejsce SP nr 3. Wyniki klasyfikacji drużynowej dziewcząt: I miejsce SP nr 2, II miejsce SP nr 3 oraz III miejsce SP Długołęka.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a miejsca I-III dodatkowo otrzymały medale i puchary ufundowane przez Gminę Nowogard.
Organizatorzy - SP nr 2 w Nowogardzie dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy: Burmistrzowi Nowogardu Robertowi Czapli oraz sponsorom: Tomaszowi Stępniewskiemu, Arturowi Lembasowi, Honoracie Król, Gieni Głowickiej, Jarosławowi Koladyńskiemu oraz firmie PUWiS. (bs)