2018/01/14_Studniowka_w_II_LO
- Tej nocy mamy jedno zadanie: bawić się szampańsko do białego rana, bawić się na sto procent - podkreślali uczniowie II LO w Nowogardzie, na chwilę przed rozpoczęciem swojej studniówki. Bal, którym rozpoczęli odliczanie dni do matury, zaczął się o godz. 18.00 uroczystym polonezem. W ten wyjątkowy sobotni wieczór (13 stycznia) dla nowogardzkich studniówkowiczów, nie mogło również zabraknąć zaproszonych gości, a także obecności ich bliskich oraz uczniów z młodszych klas, którzy podziwiali poloneza i występy artystyczne w wykonaniu prawie wszystkich tegorocznych maturzystów. Wśród zaproszonych gości obecny był m.in. burmistrz Robert Czapla wraz ze swym zastępcą Krzysztofem Kolibskim.

- Bal studniówkowy jest symbolicznym rozpoczęciem ostatniego etapu edukacji w szkole średniej, etapu wzmożonej pracy i intensywnych przygotowań do egzaminu dojrzałości - zwrócił się tymi słowami do uczniów klas III LO II burmistrz  Robert Czapla na rozpoczęcie studniówki. I przypomniał, że dobrze zdana matura otwiera drzwi na najlepsze uczelnie w Polsce i wiele zagranicznych. Życzył więc studniówkowiczom wyśmienitej zabawy do białego rana, brak bólu głowy rano, a nade wszystko zdania jak najlepiej matury.

My również życzymy wszystkim studnówkowiczom, aby te 100 dni przed maturą,  wykorzystali jak najlepiej, aby zdana matura otworzyły przed nimi drzwi ich wymarzonych uczelni wyższych. (ps)