Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

2018/01/13_Lestkowo_swietlica
12 stycznia br., burmistrz Robert Czapla wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego: Jarosławem Hołubowskim – koordynatorem prac remontowych oraz Ritą Mazurczak z Wydziału Inwestycji i Remontów, spotkali się z sołtysem Lestkowa Łukaszem Traczem i mieszkańcami wsi, w celu weryfikacji prac związanych z adaptacją budynku na potrzeby świetlicy wiejskiej.

Lestkowo zamieszkuje 80 osób: zarówno seniorzy, jak i dzieci potrzebują swojego miejsca spotkań. Dzięki wsparciu Gminy, prace adaptacyjne są na ukończeniu. Aktualnie we wszystkich pomieszczeniach budynku położone są gładzie, wcześniej skuto odpadające tynki oraz zabezpieczono ściany środkiem przeciwgrzybiczym.

Gmina wydała na tę inwestycję dotąd ok. 25 tys., głównie na materiały. Remont wykonują, w ramach prac interwencyjnych, pracownicy z Urzędu Pracy. Mieszkańcy już rozplanowali wstępnie rozkład pomieszczeń, ustalili gdzie będzie znajdowała się kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, szatnia oraz siłownia. Budynek świetlicy jest przestronny, liczy ponad 300 mkw. Pozostało jeszcze wybrać kolor ścian wewnątrz. Na propozycję burmistrza Czapli, obecni mieszkańcy zgodnie przyznali, że sami pomalują wnętrza swojej świetlicy. Pozostały do wykonania m.in. prace związane z zagospodarowaniem piwnicy i terenu wokół świetlicy. Zagospodarowaniem terenu zewnętrznego, w tym skoszeniem trawy wokół świetlicy, zajmie się sołtys Lestkowa Łukasz Tracz. Oficjalne oddanie świetlicy do użytkowania przewidziane jest pod koniec marca br. (sb)