2014 01 08 allegro fotel

Rata za alkohol do 31 stycznia 2018

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2018 r. I raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie wygaśnięciem zezwoleń.

PRESS GLASS - to pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

straz pozarW dniu 4 stycznia br., w godzinach popołudniowych, na terenie wsi Krasnołęka, doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

W ramach działania Kryzysowego, burmistrz Robert Czapla, podjął działania pomocowe w kierunku wsparcia i zabezpieczenia rodziny poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia skierował Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej p. Dorotę Maślaną, oraz pracownika socjalnego p. Aleksandrę Płachecką.

Po przybyciu na miejsce, dokonano rozeznania potrzeb czteroosobowej rodziny, w tym dwoje małoletnich dzieci w wieku 3 i 7 lat. Uzyskano informacje, że rodzina jest zabezpieczona pod względem możliwości pobytu u rodziny. Zaproponowano wsparcie finansowe oraz psychologiczne. Z uwagi na spaloną część dachu, Urząd Miejski wsparł rodzinę w postaci plandeki, do zabezpieczenia spalonej części. Rodzina otrzymała także informację, o możliwości kontaktu w tej sprawie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie lub Urzędem Miejskim w Nowogardzie. (ps)