Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

straz pozarW dniu 4 stycznia br., w godzinach popołudniowych, na terenie wsi Krasnołęka, doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

W ramach działania Kryzysowego, burmistrz Robert Czapla, podjął działania pomocowe w kierunku wsparcia i zabezpieczenia rodziny poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia skierował Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej p. Dorotę Maślaną, oraz pracownika socjalnego p. Aleksandrę Płachecką.

Po przybyciu na miejsce, dokonano rozeznania potrzeb czteroosobowej rodziny, w tym dwoje małoletnich dzieci w wieku 3 i 7 lat. Uzyskano informacje, że rodzina jest zabezpieczona pod względem możliwości pobytu u rodziny. Zaproponowano wsparcie finansowe oraz psychologiczne. Z uwagi na spaloną część dachu, Urząd Miejski wsparł rodzinę w postaci plandeki, do zabezpieczenia spalonej części. Rodzina otrzymała także informację, o możliwości kontaktu w tej sprawie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie lub Urzędem Miejskim w Nowogardzie. (ps)