Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

a drazewskaChcąc umożliwić mieszkańcom Gminy Nowogard wspólne Powitanie Nowego Roku 2018, NDK wraz z Burmistrzem Nowogardu Panem Robertem Czaplą, współorganizuje koncert na Placu Wolności. Wiele gmin w Polsce organizuje takie imprezy już od dawna, po to, aby ci, których nie stać na wyjazd, czy spędzenie tego czasu w drogich lokalach lub ci, którzy zwyczajnie nie lubią zamkniętych imprez – mogli spędzić go właśnie na takiej imprezie, w plenerze, w gronie przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Instytucje kultury powołane są właśnie po to, żeby zaspokajać potrzeby kulturalne lokalnych społeczności, żeby organizować i wypełniać mieszkańcom czas wolny - to ich obowiązek.

Ponieważ, termin imprezy to ostatni dzień starego i pierwszy dzień nowego roku (termin zakończenia zadania to pierwszy dzień nowego roku), siłą rzeczy koszty imprezy zostaną uregulowane ze środków 2018 roku. Dobrą praktyką jest, wynagradzanie po zakończeniu realizacji zadania, po spełnieniu warunków umowy, po ocenie, czy postanowienia umowy zostały zrealizowane w pełni i dobrze jakościowo.

Nowogardzki Dom Kultury nie oczekuje pieniędzy od Rady Miasta, chociaż zapewnienie atrakcji sylwestrowych tym z nas, którzy nie wyjeżdżają w góry, nad morze itp. powinno wszystkim nam leżeć na sercu.

Po zakończeniu roku, NDK otrzyma środki z rozliczonych projektów, wpłyną one na rachunek bankowy NDK na przełomie roku, część otrzymanej kwoty zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów zabawy sylwestrowej dla naszych mieszkańców. NDK, życzy wszystkim mieszkańcom, wspaniałych świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że spotkamy się w Sylwestra na koncertach, na Pl. Wolności. Do zobaczenia.

Aneta Drążewska

Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury