Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

Boże Narodzenie jest najuroczyściej obchodzonym świętem. Jest to święto rodzinne, przeważnie spędzane w gronie najbliższych ludzi - sięga tradycjami dawnych czasów. Zachowały się nawet ślady obrzędów z czasów słowiańskich.

2017/12/18_Wigilia_diabetycy
Tradycją stało się to, że w okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, w radosnej atmosferze wyczekiwania na wigilijną noc, organizują corocznie spotkania opłatkowe dla swoich członków. Spotkania te są nie tylko okazją do składania sobie życzeń, ale i do rozmów prowadzonych w "swoim" gronie.

We wtorek, 13 grudnia br., o godz. 16.00, w świetlicy środowiskowej przy parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego, na wigilijnej kolacji spotkali się członkowie oraz osoby współpracujące z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koło Nowogard (PSD).

Oprócz zarządu, członków, osób współpracujących z PSD, ks. kanonika Kazimierza Łukjaniuka, proboszcza parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu, radnego powiatowego i dyrektora nowogardzkiego szpitala Kazimierza Lembasa, Przewodniczącego Rady miejskiej w Nowogardzie, w spotkaniu uczestniczył burmistrz Nowogardu Robert Czapla, który dziękując za zaproszenie życzył, aby nadchodzące święta stały się powodem do radości, do spotkania się z bliskimi, a przede wszystkim życzę wszystkim zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia […]. Ponadto przekazał zebranym dwie dobre informacje: 1 – o pierwszym inwestorze w nowogardzkiej strefie (firma Press Glass) oraz 2 – o rozpisaniu konkursu ofert dla organizacji pozarządowych. Obie informacje zebrani przyjęli oklaskami.

Łamiąc się opłatkiem, zebrani składali sobie wzajemnie życzenia, w których oprócz zdrowia, życzyli sobie kolejnych i częstszych spotkań w tak miłej atmosferze. Po życzeniach wszyscy zasiedli do stołu, na którym znalazły się pyszne potrawy świąteczne. Był czas na wspólne śpiewanie kolęd, długie rozmowy, mnóstwo uśmiechów i uścisków. Podczas tego spotkania każdy mógł w pełni poczuć prawdziwą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Piotr Suchy