2014 01 08 allegro fotel

Rata za alkohol do 31 stycznia 2018

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2018 r. I raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie wygaśnięciem zezwoleń.

PRESS GLASS - to pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

2017/12/18_Gwiazdkowa_Niespodzianka_2017
więcej zdjęć... Po raz III w Nowogardzie miała miesjce Fwiazdkowa Niespodzianka. Organizatorem akcji w Nowogardzie jest nowogardzki Zbór "Górna Izba" Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w RP, przy wsparciu Nowogardzkiego Domu Kultury, a benificjentami akcji są dzieci rodziców będących podopiecznymi Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie. Akcję "Gwiazdkowa Niespodzianka" od samego początku wspiera burmistrz Robert Czapla, który po raz kolejny wcielił się też w rolę Mikołaja.

Gośćmi specjalnymi byli klauni z grupy "Klauny w służbie dla Jezusa" ze Szczecina, które w krótkim przedstawieniu przekazały dzieciom i ich rodzicom ideę Bożego Narodzenia oraz co to znaczy, być dobrym człowiekiem. Po tym nastąpiło rozdanie paczek, które wręczali: burmistrz Robert Czapla, Dorota Maślana (kierownik OPS), pastor Cezary Komisarz wraz z grupą klaunów.

***

„Gwiazdkowa Niespodzianka” – to akcja charytatywna polegająca na docieraniu z paczkami świątecznymi do dzieci z środowisk najuboższych lub poszkodowanych przez los. Przeprowadzana jest w czasie, który najlepiej symbolizuje miłość Boga – w okresie świąt Bożego Narodzenia. Miłość Boga do człowieka jest największą wartością, która przyświeca tej inicjatywie. Ci którzy są jej świadomi i doświadczyli jej w życiu, chcą poprzez okazanie zainteresowania i serca wraz z upominkiem przekazać ją dalej. W sumie rozdawane jesy każdego roku około 60.000 paczek z zagranicy i prawdopodobnie około 20-30 tysięcy paczek zrobionych przez chrześcijan z naszego kraju.

Akcja jest częścią światowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas Child prowadzonego przez międzynarodową organizację Samaritan’s Purse. W zamożniejszych krajach prywatne osoby przygotowują prezenty świąteczne dla ubogich dzieci w innych częściach świata. Nasz kraj jest jednym z 89, do których te paczki trafiły, a pochodzą z Niemiec, Anglii i USA.

W Polsce upominki dotarły już do 400 000 polskich dzieci w większości gmin od Bieszczad po Mazury, Kotlinę Kłodzką i Pomorze. Powstała już spora „armia” wolontariuszy, którzy z jednej strony z dużym poświeceniem pracują na rzecz Gwiazdkowej Niespodzianki, z drugiej zaś rozbudzili społeczne współczucie i szereg dodatkowych inicjatyw zmierzających do przeciwdziałania ubóstwu. (ps)