Szanowni Mieszkańcy Karska,

Budowa kanalizacji w Karsku planowana była już w roku 2012. Jednak te prace znacznie się opóźniły i dopiero teraz, po wyłonieniu operatora wodno-kanalizacyjnego w naszej Gminie i wybudowaniu sieci kanalizacyjnej w Warnkowie, można było ponownie wrócić do tej sprawy.

W roku ubiegłym w Karsku odbyły się konsultacje i wówczas większość z Państwa opowiedziała się za budową kanalizacji w Karsku. Inwestycja ta uwzględniona została więc w umowie partnerstwa publiczno - prywatnego, którą Gmina podpisała ze spółką PUWiS. Obecnie trwają prace projektowe, natomiast budowa przewidziana jest w latach 2019 i 2020. Można powiedzieć, że wola mieszkańców została zrealizowana.

Niestety jednak ostatnio lokalna prasa (Dziennik Nowogardzki) wyraziła opinię, że: (...) potrzeby w Ptaszkowie powinny być priorytetem, przed kanalizacją w Karsku (...) (...) brak sieci kanalizacyjnej w Karsku nikomu tam specjalnie nie przeszkadza, nawet inwestorom, którzy budują tam intensywnie nowe domy. Wystarczy więc aby burmistrz zmienił w wykazie dla realizacji przez PUWiS inwestycję w Karsku na inwestycję w Ptaszkowie. Podobną opinię wyraził na jednej z sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie radny Krata, który wnosił o to, aby w miejsce kanalizacji w Karsku wykonać wodociąg do między innymi Ptaszkowa.

W związku z tym postanowiliśmy jeszcze raz zadać mieszkańcom Karska pytanie w tej sprawie:

  • Czy jesteś za wybudowaniem kanalizacji w Karsku?
  • Czy jesteś przeciw budowie kanalizacji w Karsku, aby za te pieniądze mógł być wybudowany wodociąg między innymi do Ptaszkowa?

W dniach 22-23 marca 2018 r., zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie. Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie badań ankietowych, przez upoważnione do tego osoby. Wyniki tych konsultacji będą miały charakter ostateczny i nie będziemy już więcej do tego tematu wracać. Szczegóły na stronie BIP

PRESS GLASS - to pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

2017 11 14 kamila piorowskaKamila Piórowska Sledz pochodząca z Nowogardu mieszkająca obecnie w Londynie potrzebuje naszych głosów.
Kamila dostała się do finału konkursu Kobieta Roku w Technologii 2017 w Londynie (WeAreTech Women’s 2017 Awards).
Głosowanie trwa do 17 listopada, każdy głos się liczy. 
POMÓŻMY KAMILI WYGRAĆ TEN TYTUŁ :)

Aby zagłosować:

  1. Otwórz stronę https://wearetechwomen.wearethecity.com/kamila-piorowska-barclays/ 
  2. Kliknij 'Vote For' (Glosuj na) 
  3. Wybierz 'Kamila Piorowska'
  4. Kliknij 'Next' 
  5. Wypełnij Twoje (Title - Tytuł, Name - Imię, Surname - Nazwisko, email: podaj maila,
  6. Kliknij 'Vote' (Glosuj)

Poniżej prezentujemy film z pracy Kamili nakrecony przez firme gdzie pracuje i co robi w Londynie. ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!