PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

Rata za alkohol do 30 września 2018r.

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2018 r. III raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

2017/11/10_Swieto_Niepodleglosci
Święto Niepodległości jest bardzo ważnym świętem dla wszystkich Polaków i aby go uczcić, uczniowie szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1, w piątek, 10 listopada br., wzięli udział w uroczystym apelu. Podczas tego apelu wspólnie odśpiewano hymn Polski, a następnie dyrektor szkoły Sebastian Szymański wspomniał o bohaterach tamtych czasów, prosząc o głos bezpośrednich świadków Powstania Warszawskiego, członków Szarych Szeregów, którzy przybyli na uroczysty apel. Wśród zaproszonych gości byli również: burmistrz Robert Czapla, przedstawicielka Kuratorium Oświaty ze Szczecina oraz generał broni w st. spoczynku Zdzisław Goral.

Uczniowie Gimnazjum, w formie teleturnieju „Milionerzy”, przypomnieli zebranym fakty historyczne związane z obchodzonym świętem. Przerwy w turnieju wypełnione były pieśniami wojskowymi i patriotycznymi.

Wyjątkowo też prezentowały się dekoracje, które dodatkowo podkreśliły wyjątkowość obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. (ps)