PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

Strefa
 Zapraszamy do galerii zdjęć

Spotkanie z pisarką - Hanną Cygler
W środę (6 września) gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki była autorka książek Hanna Cygler.

Hanna Cygler (a tak naprawdę Anna Kanthak) mieszka w Gdańsku, w dzielnicy Brzeźno, a z zawodu jest tłumaczką. Pisze dla przyjemności, a nie dla pieniędzy. Zaczęła pisać pod koniec lat dziewięćdziesiątych lecz pierwsza jej książka pt. „Odmiana przez przypadki” została wydana dopiero w 2009 roku.

 

Na spotkanie z Panią Hanną przybyli zarówno jej miłośnicy jak i osoby młode, ciekawe świata pisarskiego. Pani Dyrektor Aneta Wysoszyńska powitała wszystkich zgromadzonych na spotkaniu i oddała głos prowadzącej spotkanie – koordynatorce Dyskusyjnego Klubu Książki w Nowogardzie – Józefie Szukalskiej.

Specjalnie na tę okoliczność, jedna z członkiń DKK – Eugenia Makarewicz, napisała wiersz dla Pani Hanny, który został odczytany na forum publiczności. Autorka wiersza zebrała wielkie brawa i serdeczne podziękowania od Hanny Cygler.

Następnie Pani Józefa zadawała autorce wiele interesujących pytań dotyczących jej początków życia pisarskiego, jak jej rodzina odnosi się do jej twórczości, skąd wziął się „pseudonim artystyczny” oraz pytania o nowe książki.

Po zakończeniu części oficjalnej, w której zaproszony gość odpowiedział bardzo wyczerpująco na zadawane pytania, wszyscy uczestnicy mieli okazję do rozmowy z pisarką, zdobycia autografu oraz zakupu książek. Rozmów z autorką nie było końca, a wszystko to działo się przy kawie, herbacie i dobrym, domowym cieście. Na pamiątkę wizyty w Bibliotece Hanna Cygler otrzymała kubek z logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie.