Szanowni Mieszkańcy Karska,

Budowa kanalizacji w Karsku planowana była już w roku 2012. Jednak te prace znacznie się opóźniły i dopiero teraz, po wyłonieniu operatora wodno-kanalizacyjnego w naszej Gminie i wybudowaniu sieci kanalizacyjnej w Warnkowie, można było ponownie wrócić do tej sprawy.

W roku ubiegłym w Karsku odbyły się konsultacje i wówczas większość z Państwa opowiedziała się za budową kanalizacji w Karsku. Inwestycja ta uwzględniona została więc w umowie partnerstwa publiczno - prywatnego, którą Gmina podpisała ze spółką PUWiS. Obecnie trwają prace projektowe, natomiast budowa przewidziana jest w latach 2019 i 2020. Można powiedzieć, że wola mieszkańców została zrealizowana.

Niestety jednak ostatnio lokalna prasa (Dziennik Nowogardzki) wyraziła opinię, że: (...) potrzeby w Ptaszkowie powinny być priorytetem, przed kanalizacją w Karsku (...) (...) brak sieci kanalizacyjnej w Karsku nikomu tam specjalnie nie przeszkadza, nawet inwestorom, którzy budują tam intensywnie nowe domy. Wystarczy więc aby burmistrz zmienił w wykazie dla realizacji przez PUWiS inwestycję w Karsku na inwestycję w Ptaszkowie. Podobną opinię wyraził na jednej z sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie radny Krata, który wnosił o to, aby w miejsce kanalizacji w Karsku wykonać wodociąg do między innymi Ptaszkowa.

W związku z tym postanowiliśmy jeszcze raz zadać mieszkańcom Karska pytanie w tej sprawie:

  • Czy jesteś za wybudowaniem kanalizacji w Karsku?
  • Czy jesteś przeciw budowie kanalizacji w Karsku, aby za te pieniądze mógł być wybudowany wodociąg między innymi do Ptaszkowa?

W dniach 22-23 marca 2018 r., zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie. Konsultacje zostaną przeprowadzone w formie badań ankietowych, przez upoważnione do tego osoby. Wyniki tych konsultacji będą miały charakter ostateczny i nie będziemy już więcej do tego tematu wracać. Szczegóły na stronie BIP

PRESS GLASS - to pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Spotkanie z pisarką - Hanną Cygler
W środę (6 września) gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki była autorka książek Hanna Cygler.

Hanna Cygler (a tak naprawdę Anna Kanthak) mieszka w Gdańsku, w dzielnicy Brzeźno, a z zawodu jest tłumaczką. Pisze dla przyjemności, a nie dla pieniędzy. Zaczęła pisać pod koniec lat dziewięćdziesiątych lecz pierwsza jej książka pt. „Odmiana przez przypadki” została wydana dopiero w 2009 roku.

 

Na spotkanie z Panią Hanną przybyli zarówno jej miłośnicy jak i osoby młode, ciekawe świata pisarskiego. Pani Dyrektor Aneta Wysoszyńska powitała wszystkich zgromadzonych na spotkaniu i oddała głos prowadzącej spotkanie – koordynatorce Dyskusyjnego Klubu Książki w Nowogardzie – Józefie Szukalskiej.

Specjalnie na tę okoliczność, jedna z członkiń DKK – Eugenia Makarewicz, napisała wiersz dla Pani Hanny, który został odczytany na forum publiczności. Autorka wiersza zebrała wielkie brawa i serdeczne podziękowania od Hanny Cygler.

Następnie Pani Józefa zadawała autorce wiele interesujących pytań dotyczących jej początków życia pisarskiego, jak jej rodzina odnosi się do jej twórczości, skąd wziął się „pseudonim artystyczny” oraz pytania o nowe książki.

Po zakończeniu części oficjalnej, w której zaproszony gość odpowiedział bardzo wyczerpująco na zadawane pytania, wszyscy uczestnicy mieli okazję do rozmowy z pisarką, zdobycia autografu oraz zakupu książek. Rozmów z autorką nie było końca, a wszystko to działo się przy kawie, herbacie i dobrym, domowym cieście. Na pamiątkę wizyty w Bibliotece Hanna Cygler otrzymała kubek z logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie.