2017/09/06_BLOTNO_ROK_SZKOLNY
4 września br., o godz. 9.00, w Szkole Podstawowej w Błotnie, odświętnie ubrani uczniowie wraz z towarzyszącymi im rodzicami zgromadzili się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Po 18 latach, w mury szkół podstawowych, wróciła klasa VII (efekt reformy Oświaty).

Wszystkich zebranych uczniów, rodziców, kadrę pedagogiczną oraz zaproszonych gości, a wśród nich burmistrza Roberta Czaplę, sołtysa Jerzego Kubickiego z Karska, który wspierał remont szkoły, sołtys Grabina Agnieszkę Paradowską, sołtys Błotna Danutę Nowak, sołtysa Trzechla Krzysztofa Feliksiaka, Stanisławę Jakubczak – Prezes nowogardzkiego oddziału ZNP, przywitał dyrektor szkoły Tomasz Żelazowski. Następnie głos zabrał burmistrz Robert Czapla, który na wstępie poinformował zebranych, że dyrektor szkoły otrzymał nominację na kolejne 5 lat na to stanowisko, a następnie życzył wszystkim uczniom jak najlepszych ocen.

Naukę tegoroczną w szkole w Błotnie rozpoczyna 85 uczniów, w tym 7 pierwszoklasistów, którzy w czasie uroczystego apelu zostali pasowani na uczniów.

Na zakończenie apelu, Burmistrz Nowogardu wraz z dyrektorem szkoły i sołtysem Jerzym Kubickim, dokonali uroczystego odbioru wyremontowanych korytarzy szkolnych. Warto też wspomnieć, że rodzice uczniów klasy V sami, w okresie letnim, wyremontowali klasę.

Szkoła w Błotnie ma również od tego roku pomieszczenie biblioteczne, które powstało z zaadaptowanych pomieszczeń dawnej izby pamięci. Jest to niewątpliwie zasługa dyrektora szkoły Tomasza Żelazowskiego, Danuty Nowak – opiekunki biblioteki oraz Anety Wysoszyńskiej – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie, której filią jest właśnie biblioteka w Błotnie.

Początek roku szkolnego jest zawsze ważnym momentem w życiu całej społeczności szkolnej, a więc nauczycieli, uczniów i rodziców, jak również administracji i pracowników obsługi. Każdy wiąże z nowym rokiem szkolnym nadzieje, ale jest też pełen obaw przed tym, co ten rok przyniesie.

Z racji nowego roku szkolnego życzymy uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności, zaś nauczycielom i dyrektorom szkół zadowolenia z owoców ich pedagogicznej pracy. (ps)