PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

Strefa
 Zapraszamy do galerii zdjęć

2017/09/01_Rocznica_wybuchu_II_WS
78 lat temu, 1 września 1939 roku, pierwsze bomby spadły na Wieluń o godz. 4.40, zaś pierwsze salwy, pierwsze strzały padły pięć minut później na Westerplatte z pancernika "Schleswig-Holstein. Tak rozpoczęło się dla Polaków długie 6 lat egzystencji, w okupowanej przez nazistów niemieckich Polsce.

W Nowogardzie, o godz. 12.00, przedstawiciele środowisk kombatanckich, władz miasta w osobach: burmistrza Roberta Czapli, zastępcy burmistrza Krzysztofa Kolibskiego i sekretarz Agnieszki Biegańskiej-Sawickiej oraz uczniowie nowogardzkich szkół i przedszkoli, przy licznie zebranych mieszkańcach Nowogadu, złożyli przed Pomnikiem Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej wieńce i kwiaty dla uczczenia 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

- W tym szczególnym dniu czcimy pamięć polskich bohaterów, żeby pamiętać o najstraszliwszym kataklizmie XX wieku, jakim była II wojna światowa, rozpętana przez hitlerowskie Niemcy. - mówiła pod Pomnikiem Kombatantom RP Sekretarz Gminy Agnieszka Biegańska - Sawicka. (ps)