PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

Strefa
 Zapraszamy do galerii zdjęć

 2017/05/17_naj_zycz_Karsk/u4_-_glowne.JPG
W środę 17 maja br., burmistrz Nowogardu Robert Czapla udał się do Karska, gdzie swoje 98. urodziny obchodziła Pani Marianna Sobczyk.
W trakcie wizyty, w imieniu mieszkańców Gminy Nowogard, R. Czapla złożył Solenizantce najlepsze życzenia oraz podarował jej bukiet róż, list gratulacyjny oraz kosz słodyczy.
Podczas spotkania, które przebiegło w rodzinnej atmosferze, nie zabrakło tortu urodzinowego i wspomnień.

***
Pani Marianna urodziła się w Warszawie (w dzielnicy Błota) 17 maja 1919 roku. Jak mówi – pamięta pogrzeb Józefa Piłsudskiego oraz uroczystości związane z wywiezieniem jego serca do Wilna. W 1944 roku przeżyła Powstanie, wtedy też urodziła się jej najstarsza córka. Po wojnie, w 1945 roku, przyjechała na Ziemię Nowogardzką. W Karsku, wraz z rodziną, zamieszkała w domu byłego pastora.
Pani Marianna doczekała się 4. dzieci, 11. wnucząt, 19. prawnucząt oraz 7. praprawnucząt. W czasie odwiedzin, burmistrz R. Czapla umówił się z Solenizantką na kolejne wizyty urodzinowe za rok oraz za dwa lata, kiedy to Pani Marianna stanie się 100-latką.
M. Ościłowski